101 Te Tapan werd alles in gereedheid gebracht tot opzending van verbandartikelen en medcijnen naar Kota Limau Saring, wat veel arbeid kostte, daar alles in éénmansvrachten overgepakt- en zooveel mogelijk voor vocht beveiligd inoest worden. Uitstekende diensten deden nu en later de medegegeven 50 zoogenaamde reserveblikken 1), inhoudende ver bandmateriaal, chininepillen, dermatol, vaseline enz., die in hun geheel konden verzonden worden en goed gesloten waren. De verpleging in de ziekenzaal liet weinig te wenschen over; alleen was de hoeveelheid beschikbare fournituren nog onvol doende, waarin echter spoedig kon voorzien worden. De Officier van Gezondheid Schenk, die bestemd was te Tapan achter te blijven als chef van de ziekenzaal en waarnemend beheerder van de veldapotheek, werd vrij ruim van hospitaal- personeel voorzien, met het oog op den drukken dienst in de apotheek en om te voorzien in de behoefte voor het zieken transport naar Padang. De te evacueeren zieken zouden, wanneer tijdig het telegrafisch bericht van de komst der boot werd ontvangen, zoo mogelijk 's mor gens vroeg van Tapan vertrekken om nog denzelfden dag over te kunnen gaan aan boord van het schip, dat hen zou overbrengen; zij zouden te Tapan van extra-voedingsmiddelen voorzien worden. De gezondheidstoestand was gunstig; op de posten alleen, vooral te Pemoentjoek Boekit Gedang kwamen onder de dwang- 1) De inhoud van petroleumbliken met reserve genees-en verbandmiddelen kan bestaan uit de navolgende artiken: a. twintig verbandpakjes b. tien driehoekige verbanddoeken ctwintig katoenen zwaohtels, elk 5 M. lang en 8 c.M. breed; cl. twee 8uspensoirs; e. een spons, wegende 25 gram tien pakjes ontvette watten (elk pakje weegt 20 gram); g. twintig zwachtels van hydrophilegaas (5 M. lang, 6 c.M. breed); h. twintig koordverbanden van de Mooy i. twintig tampons j. een rol salicyl-gomelastiek-hechtpleister in koker; k. vijf rollen Engelsch pluksel (elke rol 1 M. lang, M. breed); vijf buisjes, ieder met 15 chinosoltabletten a 1 gram; m. een blikje met 100 gram dermatol n. een potje met 100 gram vaselinum; o. vier fleschjes met kininepillen (per fleschje 250 stuks, elk 100 m. Gr. (sulphas) Hydrochloras chinini bevattend). D.v.O.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 211