104 siiappen gedekt, zijn op een lange rij aaneengebouwd en laten nauwe straten vrij Alle huizen zijn op palen gebouwd en bestaan uit een voorgalerij en binnenkamer. Deze voorgalerijen waren voor een deel door onze troepen bezet, terwijl de binnenkamers nog door de oorspronkelijke eigenaars bewoond werden. De kam pong ligt aan een snel stroomende rivier met vuil watereen kleine wel in de nabijheid geeft echter helder water, dat bij staan en na ko king tioebel wordt door sterk zoutgehalte en een scherpe inktsmaak heeft. De bewoners gebruiken dit water steeds zonder nadeel. Ook hier werd het gebruik van water in gekookten vorm (thee) voorgeschreven. Verdere actie in Korintji. Met achterlating van een kleine bivakwacht rukte de mobiele colonne den 17en Juni van Rawang uit (voor 5 dagen) met bestemming Lempoer. Hierbij was ingedeeld een Officier van Gezondheid en twee verbandgroepen met de 4 kleine verband- mandjes, een tasch voor Officieren van Gezondheid, een medicijn- tasch, twee tasschen voor ziekenverplegers en 8 tandoes; er kon niet meer hospitaalpersoneel meegenomen worden met het oog op de verpleging der gewonden te Rawang. De colonne marcheerde langs de kampongs Tanah-kampong, Hiang, dooi Toepak en Seleman naar Sendaran Agoeng, waar een bivak werd betrokken. Onderweg was een Europeesch fuselier door een zonnesteek getroffen, die den volgenden dag met nog 3 zieken, waaronder één officier per prauw over het meer naar Rawang werd gezonden. De colonne vervolgde daarna den rnarsch langs den Oostelijken en Zuidelijken oever van het meer, werd bij Tandjong Batoe beschoten met het gevolg, dat een Inlandsch tamboer gewond werd, die bij de ambulance loopende kon volgen, en bereikte Djoedjoen, eveneens aan het meer gelegen, waar 's nachts gebivakkeerd werd. Den volgenden dag bleef een sectie Infanterie met den gewonde en enkele zieken (de gezondheidstoestand was goed) achter en werd met de overige troepen in Zuidelijke richting opgerukt naar Lolo, een kampong in de Tiga-hali Kain, die bij de nadering onzer troepen ernstig tegenstand bood. Een zwaar vuurgevecht volgde, waai bij een officier sneuvelde, en een officier, 9 Europeanen,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 214