108 wedeiom een oordbivak betrokken werd; er waren eenige zieken, die grootendeels polyclinisch behandeld werden. Den 6en Juli kwam het eerste gedeelte van de Djambi-colonne (9e Bataljon) met den colonne commandant, Chef van den Staf en een kleine troepenmacht zonder hospitaalpersoneel te Poelau Sangkii aanhet grootste deel van de colonne was op de com municatielijn naar Djambi verspreid, gedeeltelijk ter bezetting van de posten. De communicatielijn tusschen Bangko en Poelau Sangkir was eveneens moeilijk door geaccidenteerd terrein; de voeding bij die colonne had te wenschen overgelaten door gebrek aan draag krachten. Ook de Officier van Gezondheid der 2de klasse G. A. Bonthuis, bij die colonne ingedeeld en nog op een der posten bij een gewonde achtergebleven, was slecht voorzien van medi cijnen en verbandartikelen, wat daaraan was toe te schrijven, dat zijn materieel, een groote verbandmand, een tasch voor Offïcieien van Gezondheid, een medicijntasch en een tasch voor ziekenverplegers was medegenomen door het eerste gedeelte der colonne, terwijl bij het tweede gedeelte dat eenige dagen later van Palembang was gegaan waarbij de Officier van Ge zondheid was ingedeeld slechts een tasch voor ziekenverple- geis was. Toen dan ook van uit Rawang vivres per prauw werden opgezonden, bestemd voor de Djambi-colonne, werden medicijnen en verbandartikelen er aan toegevoegd. De Officier van Gezondheid der Djambi-colonne werd op de hoogte gebracht van den gang van den geneeskundigen dienst in de Korintji-vallei en hem in overweging gegeven, gewonden en zieken ter behandeling naar de ziekenzaal te Rawang te zenden, hetgeen van af Pengasi per prauw kon geschieden. Den 9den Juli keerde de Noorder-colonne te Rawang terug; een Inlandsch soldaat-ziekenverpleger was te Poelau Sangkir' een Europeesch soldaat-ziekenverpleger te Pengasi bij de be zetting achtergebleven. De zieken van de colonne, 3 in getal, kwamen later per prauw; de gewonde van 4 Juli was reeds 3 dagen vioeger met 2 andere zieken van Pengasi daarheen gebracht. Te Rota Limau Saring was de ziekeuinrichting inmiddels zoo- vei gei eed, dat eenige loopende zieken van Rawang daarheen

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 216