112 wonden werden opnieuw verbonden, daar zij nog het eerste verband hadden, dat wel is waar goed door de ziekenverplegers was aangelegd maar doorgebloed of bij het transport verscho ven was. Het ziekenrapport was den volgenden morgen druk bezocht, in hoofdzaak door vermoeide militairen met voetwonden. De gesneuvelden werden begraven, de gewonden zoo noodig op nieuw verbonden en met het oog op de aanstaande verplaat sing van de ziekenzaal nog denzelfden dag naar KotaLimau Saring overgebracht, hun toestand gedoogde dat dit zonder be zwaren kon geschieden. 's Morgens was een patrouille met een ziekenverpleger, tasch en twee tandoes uitgerukt in de richting van Poelau-tengah tot dekking van den opnemer; deze keerde 's namiddags terug met 2 gesneuvelden en een gewond fuselier. Onder den marsch waren bij een paniek deze militairen door eigen vuur getroffen. Den 21en Juli vertrok een colonne uit Rawang ter sterkte van een compagnie met den staf van de verbandsectie, een verbandgroep en 6 tandoes met het noodige materieel en me dicijnen naar Lempoer Semerap en bezette dezen kampongde staf der expeditie waarbij een ziekenverpleger ging over naar Sendaran Agoeng. Een kleine bezetting met een Europeesch soldaat-ziekenver pleger zou te Rawang achterblijven en kwam onder geneeskundig toezicht van den Officier van Gezondheid te Kota Limau Saring; de gedetacheerde posten in den omtrek waren inmiddels opgeheven. Den 22en Juli werden alle overige zieken uit de ziekenzaal ter behandeling naar het veldhospitaal gezonden onder geleide van een korporaal-ziekenverpleger, de ziekenzaal en apotheek opgeheven en verplaatst naar Sendaran Agoeng. Aldaar was een kamponghuis tot ziekenzaal ingericht. De verpleging was er voorloopig primitief. Bij de Djambi-colonne was ingedeeld de staf van een verband- sectie met 2 verbandgroepen, echter niet in verband gehouden, daar het personeel nog verspreid was over de posten van de communicatielijn naar Djambi evenals het materieel, dat bestond uit een groote verbandmand, een tasch voor Officieren van Ge zondheid, een medicijntasch, twee tasschen voor ziekenverplegers

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 218