114 Agoeng gebracht, daar verbonden en met het oog op de ge brekkige verpleging een dag later per prauw vie Rawang naar Kota-toewa vervoerd. Door den Officier van Gezondheid van Kota Limau Saring, die pei telefoon gewaarschuwd was (de te lefoon was tot haar eindstation Sendaran Agoeng doorgetrokken), werden zij met personeel van daar afgehaald. De communicatielijn naar Djambi was langzamerhand van troepen ontbloot en deze met het hospitaalpersoneel te Poelau Sangkir, dat als uitersten post in de richting Djambi bezet zou blijven, verzameld. Een der ziekenverplegers werd daar geplaatst en voorzien van medicijnen, terwijl den overigen opgedragen werd zich met al het materieel naar Sendaran Agoeng te begeven om daar verder ingedeeld te worden. Den len Augustus werd de ziekenzaal in het bivak te Sendaran Agoeng in gebruik genomen, waar plaats was voor ruim 20 zieken. Zij was zeer goed ingericht, had alleen het bezwaar, zooals alle veldziekeninrichtingen, die met het oog op het klimaat een omwanding behoeven, dat er niet genoeg licht in was, er werd dan ook een open galerij bijgebouwd, om gewonden goed te kunnen verbinden. Na het mislukte gevecht bij Poelau Tengah op den 19en Juli werden te Lempoer Semerap troepen verzameld voor een ver nieuwden aanvaldeze bestonden uit artillerie, genie en trein, i 3 compagnieën infanterie met den staf van de verbandsectie met een reservetandoe, drie verbandgroepen, het noodige ma terieel benevens 18 tandoes; in de versterking Telaga ten Zuiden van Poelau-tengah één compagnie met den staf van een verbandsectie met reserve tandoe, één verbandgroep, 6 tandoes en het noodige materieel (Djambi-colonne). De compagnie van Telaga zou een omtrekkende beweging maken door het gebergte ten Westen van Poelau-tengah. De Officier van Gezondheid bij het 9de Bataljon zou aanvan kelijk de gewonden, die bij den opmarsen van Telaga mochten komen, over het meer naar Sendaran Agoeng zenden; was er eenmaal verband met de Noorder-colonne, dan zou hij zich met den staf van zijn sectie en c.q. de gewonden, naar Lempoer Semerap begeven om daar een hoofdverbandplaats in te richten,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 220