117 gevechtsterrein gezonden om het vervoer der gewonden te doen bespoedigen. Te 8£ uur waren allen op de hulpverbandplaats verzameld en werden zooveel mogelijk gelaafd; de elastieke slan gen, die geknoopt om den hals gedragen worden, bewezen daar voor uitstekende diensten bij liggende patiënten, door het eene einde in den veldflesch te plaatsen en het andere in den mond van den hulpbehoevende. Nadat nog het gevechtsterrein door zocht was, werden met behulp van ladders der genie enz. enz. (de voorraad tandoes was niet voldoende) 6 gesneuvelden (3 Eu ropeanen en 3 Inlanders), het lijk van een Europeesch mindere, •die aan bekomen wonden overleden was en 47 gewonden (1 Of ficier, 28 Europeanen, 1 Amboinees, 11 Inlanders en 6 dwangar beiders), die voor een groot deel loopen konden, naar Lempoer Se- merap overgebracht en in de hoofdverbandplaats nader verbonden. Intusschen was van den Officier van Gezondheid tijdelijk te Rawang, die naar Kota Limau was geweest om de daar ver pleegde gewonden van vroegere gevechten te verbinden, telepho- nisch bericht gekomen, dat een der gewonden aldaar door erysi pelas aangetast en geïsoleerd was Dadelijk werd besloten alle gewonden voor zoover zij niet te Lempoer Semerap konden blij ven naar Sendaran Agoeng te doen overbrengen. De Officier van Gezondheid te Rawang werd opgedragen naar Kota Limau Saring terug te keeren. Den lOen Augustus 's namiddags kwamen 27 gewonden met prauwen te Sendara Agoeng aan, die het bericht brachten, dat de lijken der militairen te Lempoer Semerap begraven waren en de overige gewonden een dag later zouden komen. De gewonden werden behandeld (verwijderen van kogels enz.) en deels in de ziekenzaal, deels in het troepen verblijf onder dak gebracht Den volgenden dag kwamen wederom 22 gewonden per prauw, waaronder 3 Europeesche en 3 Inlandsche fuseliers, die den dag te voren bij het doorzoeken van een huis door klewanghouwen werden gewond en bij welke gelegenheid een luitenant sneuvelde. Deze werden eveneens behandeld en vonden plaatsin de ziekenzaal of in het kwartier, 's Avonds 6 uur werden eenige schoten gelost op een vluchtenden Korintjiër, die een dwangarbeider, in de keuken werkzaam, met een mes in den rug verwond had.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 223