119 's middags af en toe sterke wind, die echter geen nadeeligen invloed uitoefende. De koortsen namen meer en meer af, ook van de posten kwamen goede berichten. Te Poelau-tengah bleef 't rustig, zoodat 20 Augustus één compagnie van daar vertrok om Hiang te bezetten ter wille van de registratie. Den Officier van Gezondheid Utermöblen werd de behandeling der zieken en het medisch toezicht over de posten Hiang en Poelau Sangkir opgedragen. De Officier van Gezondheid Bonthuis keerde nu naar Djoedjoen terug om tevens medisch toezicht te houden op de posten Lempoer, Lolo en Poelau-tengah. De Officier van Gezondheid te Kota Limau Saring meldde, dat de patiënt lijdende aan erysipelas hersteld was en dat er voldoende desinfectie had plaats gehad om zonder bezwaar de gewonden ter verpleging naar het veldhospitaal aldaar op te zenden. Reeds den volgenden dag werden een twaalftal gewonden derwaarts geëvacueerdeen deel der lichtgewonden kon hersteld uit de behandeling ontslagen worden. Zoodoende was het mogelijk, dat alle verpleegden een plaats vonden in de ziekenzaal. De dienst te Sendaran Agoeng was aanmerkelijk lichter gewor den en kon verder aan den Officier van Gezondheid Utermöhlen overgelaten worden, waarop een geneeskundige inspectie langs de Zuidelijke posten mogelijk werd, die den 25en Augustus aanving. Te Poelau Sangkir aan de Merangin zag het bivak er zindelijk uit, de gezondheidstoestand was goed, slechts enkele lichte koortsgevallen kwamen voor, wier behandeling aan den com mandant met behulp van een Amboineesch soldaat-ziekenver pleger kon overgelaten worden. Er werd een betrekkelijk groote voorraad medicijnen aange troffen, langzamerhand door de verschillende detachementen van de Djambi-colonne daar bijeen gebracht. Een kleine voor raad werd achtergelaten, de rest naar de apotheek te Sendaran Agoeng opgezonden. Het oordbivak te Lolo, dat den volgenden dag bezocht werd, was zindelijk, de gezondheidstoestand liet niets te wenschen over; hier was een peloten van het 9e Bataljon gelegerd, waarbij een Europeesch en Amboineesch ziekenverpleger. Wegens recente vestiging liet het bivak te Lempoer in den kampong aan zinde-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 225