136 - Artikel 8. De voor het bezoek van Noord Korintji bestemde troepenmacht zal oprukken over Indrapoera en Tapan langs den z.g.n. handels weg naar de Selapan Halai Kain. Artikel 9. Te Pasir Ganting (landingsplaats) worden de noodige loodsen opgericht tot tijdelijke opbewaring van ter doorzending naar Tapan bestemde voorraden en tot onderdak brengen van ter eva cuatie naar Padang bestemde zieken en gewonden. Tapan wordt ingericht tot hulpoperatiebasis. Langs het pad Tapan Noord Korintji worden voorloopig als etappeposten ingericht: 1. Teratak Napal. 2. Peradon Tinggi. 3. Pamoentjak Boekit Gadang. 4. Baroeng Baroeng Talang. Voor de bezetting dezer posten wordt verwezen naar bijlage a. De commandant der troepenmacht is bevoegd deze posten naar behoefte te verplaatsen dan wel geheel of gedeeltelijk op te heffen. Artikel 10. Tot het oprichten van de noodige gebouwtjes aan het strandi te Tapan en langs de étappelijn, tot het aanleggen van een tele- graaf-(telefoon)-verbinding van Pasir Ganting over Tapan langs den handelsweg naar Korintji en tot het verbeteren van dien handelsweg wordt de aan de troepenmacht toe te voegen sectie genietroepen benevens telegraafafdeeling met de noodige dwang arbeiders vooruitgezonden en van wege den Chef van het wapen der Genie van de noodige bevelen voorzien. Over dit geniepersoneel wordt overigens door den troepen commandant in het belang der operatiën vrijelijk beschikt. Artikel 11. De regeling der verpleging en de oplegging van voorraden zijn aangegeven in bijlage b 1) dezer instructie. 1) Niet opgenomen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 242