147 b. aanhouding bij het detachement. c. gevangenneming en opzending naar Rawang. Bij aanhouding of gevangenneming van hoofden moet een wakil met het gezag worden beiast. 11e. Zooveel mogelijk moet in overleg met de goedgezinde hoof den te werk worden gegaan. Bij tochten in de mendapo's steeds de hoofden of een van hen medenemen. 12e. Na de verstrijking van den gegeven termijn voor de in levering der geweren wordt ieder met geweer of blanke wapen bewapend Korintiër neergelegd. Dit den hoofden ten spoedigste bekend te maken, met opdracht zorg te dragen, dat binnen 24 uren alle bewoners der mendapo hiermede in kennis zijn gesteld. Den hoofden kan worden toe gestaan één blank wapen bij zich te hebbeneen vergunnings bewijs wordt hen hiervoor afgegeven, met opdracht, dat zij dit steeds bij zich moeten hebben. Overtreding hiervan wordt ge straft met f 10 (goloks en grasmessen, waarmede op de sawah's gewerkt wordt, worden niet als wapen beschouwd). Van het opleggen der hier bedoelde boete wordt onmiddellijk kennis gege ven aan den Chef van den Staf met opgave van den datum van oplegging; van het niet binnenkomen der boete binnen 8 dagen zal den betrokken detachementscommandant kennis worden ge geven. 13e. Alle boeten moeten binnen 8 dagen na den dag van op legging te Rawang betaald zijn. Bij niet voldoening van de opgelegde boeten binnen den bepaalden termijn wordt beslag ge legd op de eigendommen (ook karbouwen) van hen of van de kampongs, waaraan de boete is opgelegdde betrokken hoofden worden in gijzeling naar Rawang opgezonden. 14e. Vrouwen en kinderen, benevens de vaste in de kam pongs thuis behoorende mannen, moeten in de kampongs nacht verblijf houden, de vaste ladangbewoners worden geregistreerd en van een vergunningsbewijs voorzien, hetgeen zij steeds bij zich moeten hebben. Na afloop van deze registratie worden de in de ladangs zonder vergunningsbewijs aangetroffen mannen ge vangen genomenvrouwen en kinderen naar de kampongs ge zonden. 15e. Voor de beslechting van onderlinge geschillen in zake

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 253