148 sawah's of andere eigendommen wordt verwezen naar den Con troleur te Rawang. 16e. Zoo mogelijk wordt een statistiek verzameld van het aantal weerbare mannen in de mendapo; in ieder geval wordt dit gedaan van het aantal huisgezinnen. 17e. De detachementscommandanten in de verschillende dicht bij elkaar gelegen mendapo's zijn verplicht elkander van alle belangrijke aangelegenheden op de hoogte te houden en elkander op aanvrage te steunen ook buiten de hun aangewezen mendapo. Bij verschil van meening beslist de oudste. 18e. Ieder detachementscommandant draagt tijdig zorg voor de aanvulling van het voor zijn detachement benoodigde uit Rawang. Zieken en gewonden worden daarheen of naar Kota Limau Saring zoo mogelijk geëvacueerd. Wanneer mogelijk wordt in onderling overleg door één der commandanten voor het transport voor allen zorg gedragen. Vrije koelies worden daartoe gerequireerd tegen betaling van f 0.60 per dag. 19e. Karbouwen en rijst worden tegen betaling gerequireerd; daar, waar de bevolking afwezig is, ook zonder betaling. 20e. Alle betalingen geschieden op bon, betaalbaar te Rawang. 21e. Zoo dikwijls mogelijk en wenschelijk, wordt een afschrift journaal ingediend aan den Chef van den Staf te Rawang. 22e. Zoo noodig kan om toezending van den officier van ge zondheid van Rawang of Koto Limau Saring worden gevraagd. Bij die aanvraag behoort een detachement mede te komen tot dekking van dien geneesheer. Tevens dient daarbij een opgave te worden gezonden van den aard der verwonding of gevaarlijke ziekte. 23e. Ka betrekking van het vaste bivak van het detachement en bij verandering van bivak wordt daarvan zoo spoedig mogelijk bericht gezonden aan den detachementscommandant in de nabu rige mendapo en aan den Chef van den Staf te Rawang. 24e. Wanneer de aan de detachementscommandanten opge dragen taak naar hunne meening is afgeloopen, geven zij daarvan kennis aan den Chef van den Staf. 25e Voorstellen tot wijziging of aanvulling van deze instruc tie kunnen met opgave van redenen aan den Chef van den Staf worden ingediend.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 254