3 afstammelingen van deze een goed gebruiks- paard voor den Inlander zou kunnen krijgen, meende de Commissie hare keuze te moeten richten op volbloed of halfbloed merries zoo mogelijk van het hackney-type, met een goed beenstelsel, goed aangezetten hals, korten rug en lenden en voldoende massa, voor het ove rige geheel en al rekening houdende met de door het Departement van Landbouw gestel de eischen. Twee paarden kwamen voor een ernstig on derzoek in aanmerking, van welke het eene werd afgekeurd wegens te langen rug en len den en een te licht beenstelsel, het andere omdat aan het linker spronggewricht een klei ne spat werd geconstateerd. Zonder nu de meening te deelen van hen, die van oordeel zijn, dat een dergelijke beenaan doening per sé op het veulen moet overgaan, wenschten we, al voldeed de merrie overigens ook aan de hooge, door ons gestelde eischen, en al was het ons bekend, dat zij op 3| jarigen leeftijd reeds veel en zwaar werk had moeten verrichten, liever van den koop af te zien, te meer daar we later nog voldoende gelegenheid zouden vinden om naar goede merries uit te zien (zoo meenden wij althans). De indruk, door de tentoonstelling aangaande den paardenstapel van N. Z. Wales verkregen, was tamelijk ongunstig; in de eerste plaats, omdat de deelname slechts zeer matig was, en ten tweede omdat hoofdzakelijk slechts twee paardenslagen waren vertegenwoordigd, nl. het race- en het zware trekpaardnaar goede exemplaren, vertegenwoordigende het type rij- en rijtuigpaarden zag men tevergeefs uit, terwijl slechts betrekkelijk weinig veu lens waren ingezonden. Ook de bekroning

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 261