4 kon ons geen hoog idee van den paardenstapel in deze streken (wilde men althans daarnaar oordeelen) geven, wijl, onder de bekroonde racepaarden vooral, onderscheidene met vrij ernstige fouten in den bouw en onderlinge afmetingen werden waargenomen. Onze ver wachtingen aangaande het resultaat eener remonteering met goede Cavalerie- en Ar til* leriepaarden in N. Z. Wales waren dan ook, na al het geziene in verscheidene dagen, niet bijzonder hoog gespannen, en zooals we hieronder zullen zien niet ten onrechte. 18 April. Bezoek gebracht aan Zijne Excellentie den Gouverneur-Generaal Northcote en den lord- major van Sydney. 19 April. Idem aan Zijne Excellentie den "Vice-Admiraal Faukes, Commandant der vereenigde Zeemacht in Australië, en aan het hoofd der politie te Sydney, tot welke autoriteit door den Voor zitter het verzoek werd gericht, ons wel in de gelegenheid te willen stellen de paarden der politie en van de brandweer in oogenschouw te nemen, aan welk verzoek met de meeste bereidwilligheid werd voldaan. 20 April. Idem aan Generaal Majoor Finn. Daar nog enkele autoriteiten verhinderd waren ons te ontvangen, werd besloten onze eigenlijke werkzaamheden zoodra mogelijk aan te vangen, tot welk doel we dan ook op 22 April (Zondag) van Sydney afreisden naar Rivingstone, een estate, toebehoorende aan den Heer Kiss en op 2 uur sporens van eerstgenoemde plaats- gelegen een 68- tal dieren waren bier door hem bijeengebracht geworden. 28 April. Keuring van 38 paarden van welke er slechte zes door ons konden worden goedgekeurd. Zooals uit het resultaat reeds blijkt was het gehalte der dieren verre van voldoende en

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 262