7 moeite en tijd kostte, werden alle deze dieren nog bij lamplicht op eventueele ziekten van het inwendig oog onderzocht; aan een borston derzoek viel evenwel niet te denken, daar ze hiervoor veel te angstig bleken. Denzelfden avond teruggekeerd naar Sydney. 28 April. Afgereisd ten 8 ure van Sydney naar Bowral, waar we des morgens te 11 ure aankwamen, met de bedoeling om bij een der fokkers aldaar eenige fokmerries aan te koopen. Vooraf werd de hengst in oogenschouw genomen, die ons evenwel met betrekking tot zijne afstamme lingen niet veel hoop op slagen kon geven; het was een flink gebouwd en krachtig dier, met verschillende hoofdgebreken en weinig bloed. Inderdaad bleek het resultaat van het onderzoek zijner veulenmerries daarmede in volkomen overeenstemming, daar zoo goed als alle (in het geheel werden ons 30 paarden in de verschillende paddoks vertoond) de fouten van den hengst in meer of mindere mate teruggaven, zoodanig dat geen enkele door ons geschikt kon worden geoordeeld. Des avonds te 6.20 teruggekeerd naar Syd ney, waar we te ÏO1^ ure aankwamen. 29- April (Zondag). Verbleven te Sydney. 30 April. Des namiddags ten 7 ure afgereisd naar Bog- gabry, per nachttrein, waar we in den morgen van den lsten Mei ten 9 ure aankwamen. 1 Mei. Paarden gekeurd op de estate van M. Pearl, op 2 uren afstand van Boggabry gelegen, ten getale van 50 stuks, van welke een 7 tal voor het Leger werden aangekocht. De rest moest worden afgewezen, eensdeels omdat de dieren te hoog waren, voor een ander deel wijl ze veel te lang in de kooten bleken. Over het algemeen genomen echter voldeed ons het slag paarden, hier aanschouwd, vrij goed, ja

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 265