8 vielen daaronder verscheidene mooie en krach tige exemplaren te constateeren. Des avonds ten 5 ure per as teruggekeerd naar Boggabry, reisde de Commissie nog denzelfden nacht ten IJ ure af naar Toowoomba (Queensland), alwaar ze in den avond van den 2en Mei ten ca. 6 ure aankwam. 3 Mei. Daar de Heer Kiss de noodige voorberei ding moest treffen voor het bijeenbrengen der paarden in de omstreken van Toowoomba, was de Commissie verplicht dezen dag werkeloos door te brengen. 4 Mei. Keuring van 32 ons voorgebrachte paarden in de omstreken van Toowoomba, van welke goedgekeurd 6 Cavalerie- en 7 Artilleriepaar- den (waaronder 1 draagpaard). Bij gemis aan een donkere kamer, hoe primitief ook in gericht, bleef het inwendig oogonderzoek ach terwege. Bij 2 paarden kon ook geen ernstig onderzoek naar beengebreken worden inge steld, om reden deze slechts op afstand wa ren te benaderen. 5 Mei. Keuring te Toowoomba voortgezet; in 't geheel voorgebracht 18 dieren, waarvan goed gekeurd als rijpaard 4 en één als trekpaard. Het oogonderzoek bleef om dezelfde redenen als den vorigen dag ook nu weer achterwege. Uit gezonderd een paar exemplaren, waren de dieren zoo wild, dat ze onmogelijk konden worden voorgebracht, maar gekeurd moesten worden rondloopende in eene omheinde ruimte van ca. 8 meter in 't vierkant. Bij geschiktbevin- ding op het exterieur werden ze één voor één in een soort van nauwe noodstal (croush) ge jaagd en kon de paardenarts, altijd op een eerbiedigen afstand, een oppervlakkig onder zoek instellen naar de al of niet aanwezigheid van ernstige beengebreken. Aangezien deze

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 266