9 wijze van keuring langzamerhand regel werd, en de Commissie alzoo had te kiezen tusschen de algeheele afkeuring of de kans tot aankoop van dieren met gebreken, waarvoor ze als re gel worden afgewezen, meende zij, gezien de trage gang van zaken, en de vele moeilijkhe den, die zich bij den aankoop voordeden, die kans maar te moeten aanvaarden. Hieronder zal men zien, dat ook deze weg ons zijne grenzen stelde. 6 Mei (Zondag) Rustdag. Keuring te Toowoomba voortgezet; in 't ge heel gezien 57 paarden, waarvan goedgekeurd 3 als rijpaard, 7 als trekpaard. Gekeurd 36 paarden te Toowoomba, waarvan goedgekeurd voor rijpaard 2, voor trekpaard 2. Daar de heer Kiss geen dieren ter onderzoek gereed had, waren we verplicht tot nietsdoen. Onder de aandacht zij echter gebracht, dat de paarden soms van heinde en ver (50 tot 100 mijlen) naar bepaalde centra moeten wor den gedreven, zoodat eene vertraging in zake den dag van aankomst niet steeds was te voorzien. Keuring te Toowoomba van 65 paarden, van des morgens 7 tot des middags een ure; aan gekocht drie rijpaarden, 4 trekpaarden en één draagpaard. Te 2 ure per as naar het op 12 mijlen afstands gelegen Etonvale vertrokken en in denzelfden namiddag aldaar nog onder zocht 17 paarden, van het beste slag, dat we in Australië hebben gezienechter waren ze alle zóó lang in de kooten en vertoonde de pijp zóó weinig ontwikkeling, dat geen enkel kon worden aangekocht. De keuring te Etonvale voortgezet. Voorge bracht werden ons 53 paarden, waarvan slechts 2 als rijpaard goedgekeurd. 7 Mei. 8 Mei. 9 Mei. 10 Mei. 11 Mei.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 267