11 dagen te voren telegrafisch in verbinding ge steld met een te Sydney gevestigde maatschap pij (Bergl. Australia Ltd.), die jaarlijks zoowel aan het Engelsche als het Japansche Gouver nement een groot aantal paarden leverde, o.a. aan het laatste in het vorige jaar ca. 12000 stuks, en nadat hij onze eischen aangaande de eventueel aan te koopen paarden aan deze firma kenbaar had gemaakt, ontving hij tele grafisch bericht, dat zich in de omgeving van Townsville ongeveer 3000 paarden ter verkoop bevonden, onder welke verschillende aan onze eischen beantwoordende. In het vertrouwen hier een groot aantal te kunnen aankoopen, werd door den Voorzitter der Commissie besloten van Toowoomba af te reizen naar Townsville. 17 Mei. Des namiddags ten één ure per spoortrein ver trokken naar Brisbane; aankomst aldaar des avonds te 6 ure. 18 Mei. Vertrokken van Brisbane per stoomboot naar Townsville. 19 Mei. Verbleven aan boord. 20 Mei. In den nacht van 20 op 21 Mei (lij ure) aan gekomen te Townsville en gedebarkeerd. 21 Mei. Des morgens te 7 ure per as begeven naar eene op 40 mijlen afstand van Townsville ge legen estate, toebehoorende aan genoemde firma, waar zich ongeveer 120 paarden bevon den. Reeds bij oppervlakkige beschouwing bleek de kwaliteit dezer paarden verre beneden het middelmatige en werden er door de Com missie zelve ongeveer een 40 tal aangewezen en afgezonderd om later voor eene meer nauw gezette keuring in aanmerking te komen, daar deze te wild waren om van nabij door ons te kunnen worden genaderd. Bovendien was het uur van vertrek daar, omdat de toe stand van den landweg het noodzakelijk

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 269