12 maakte, om vóór het invallen van de duisternis weer in Townsville terug te zijn. Om 3 uur des namiddags vertrokken, kwamen we des avonds ten 7 ure daar aan. 22 Mei. Daar de indruk, dien we den vorigen dag van de paarden, aan deze firma toebehoorende, hebben gekregen, zeer ongunstig was geweest, een oordeel, dat ook door den Heer Kiss werd gedeeld, en er dus veel reden bestond voor de vrees, dat verder reizen tot geen resultaat zou leiden, noodigde de Voorzitter den Heer Kiss uit, zich bij den Vertegenwoordiger der firma (die van Sydney was overgekomen) nogmaals aangaande de hoedanigheid der op de naburige estates aanwezige paarden te ver gewissen, welk een en ander leidde tot de mededeeling, dat zekerheid kon worden gege ven, aldaar verschillende paarden, als door ons gewenscht, te zullen aantreffen. In ge meen overleg werd daarom besloten, nog den zelfden avond per trein af te reizen naar Char ters Towers, ten einde ons van daaruit per as te kunnen begeven naar een aan genoemde firma toebehoorende estate, gelegen op 85 mijlen afstand daarvan. In den avond van denzelfden dag werd af gereisd naar Charters Towers, waar we ten ongeveer lli uur des nachts aankwamen. 23 Mei. Afreis per as des morgens ten 5 uur van Char ters Towers naar de farm, toebehoorende aan de Bergl. Australia Ltd. en gelegen op 85 mij len afstand daarvan. Alhoewel we hadden ver- wach t deze één dag te kunnen bereiken, was de toestand van den weg zoodanig, dat ze voor een groot deel door ons te voet moest worden afgelegd, hetgeen maakte, dat we eerst des avonds ten 9 ure op de estate van den heer Black (gelegen op 18 mijlen van ons doel) aan-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 270