13 kwamen, waai- we voor dien nacht onderko men vonden. 24 Mei. Des morgens ten 8 ure vertrokken naar de hierboven genoemde farm en aangekomen al daar in den namiddag te 3 ure; de weg, dwars door het bosch, moest hoofdzakelijk in stap worden afgelegd. 25 Mei. Keuring, te beginnen des morgens te 8 ure van ca. 180 bijeengebrachte paarden. Het ge halte dezer was zeer middelmatig, zoodat van het geheele aantal slechts 2 konden worden goedgekeurd. Moesten er onderscheidene wor den afgewezen wegens grove fouten in den bouw, het meerendeel bleek voor ons doel onbruikbaar wegens te weinig ontwikkelde ledematen (dunne, smalle pijpen, te lange koo- ten, te sterk doortreden in de kogelgewrichten). Yele beantwoordden volkomen aan het door ons gewenschte type als rijpaard en bevonden zich daaronder zelfs fraaie exemplaren, echter de te weinig krachtige ledematen maakten ze o.i. ongeschikt voor legerpaard, zelfs al wilde men op het beenstelsel van bloedpaar- den in het algemeen wat toegeven. Ten 12| uur werd de keuring gestaakt met de bedoeling onzerzijds, deze in den namiddag voort te zet ten. Het bleek evenwel, dat de manager de zer onderneming niet gezind was, om de andere in de buurt aanwezige paarden te doen opvan gen en voor te brengen, daar hij vermeende, dat dit, gezien de door ons gestelde eischen, aan hem wel veel moeite, maar geen resulta ten zou opleveren. Diens volgens deelde de Heer Kiss der Commissie mede, dat van eene verdere keuring hier moest worden afgezien en werd besloten de terugreis naar Charters-To wers den anderen morgen te aanvaarden. 26 Mei. Ten 8 ure des morgens afgereisd, aankomst des

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 271