14 avonds ten 7 ure te Carrington (een kleine ne derzetting van mijnwerkers midden in het bosch), waar werd overnacht. Vertrek van Carrington naar Charters-Tpwerp en aankomst aldaar des morgens te 12 ure. Daar er dien dag (Zondag) geen treinen meer liepen, waren we gedwongen hier te blijven. De Heer Kiss deelde ons mede, dat in deze streken geen paarden meer ter keuring ge reed waren, maar dat hij de noodige regeling tot het bijeenbrengen van een zeker aantal te Toowoomba had getroffen, redenen waarom hij den Voorzitter in overweging gaf, daar heen per eerste gelegenheid af te reizen. Al dus werd besloten. Vertrek van Charters-Towers naar Townsville en aankomst aldaar te 11.35 v m. Des avonds te 10 ure scheepte de Commissie zich in op een steamer naar Brisbane. Verbleven aan boord. Idem. Aankomst des morgens ten 7 ure te Brisbane. In den namiddag op een plaats op 10 mijlen afstand van Brisbane nog eenige paarden ge keurd, echter met negatief resultaat. 1 Juni. Afgereisd naar Toowoomba, en aldaar aange komen des avonds 8 ure. 2 Juni. Keuring van 55 paarden te Toowoomba, waar van aangekocht 8 rijpaarden, 8 trekpaarden en 2 pakpaarden (en dit niettegenstaande de eischen aanmerkelijk lager waren gesteld.) 3 Juni (Zondag), Keuring van 27 paarden, goedgekeurd 13 rijpaarden en één pakpaard. 4 Juni. Goedgekeurd en aangekocht één rijpaard. Daar de Heer Kiss ons mededeelde, dat de keuring- op Toowoomba hiermede was afgeloopen en hij zich noodzakelijkerwijs op reis moest be geven om het nog ontbrekende aantal op be- 27 Mei. 28 Mei. 29 Mei. 30 Mei. 31 Mei.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 272