15 paalde punten bijeen te verzamelen, zoo in de omgeving van Sydney als elders, gaf hij den Voorzitter der Commissie in overweging, den zetel voorloopig te verleggen naar Sydney, ten einde van daaruit op verschillende plaat sen in den omtrek te kunnen keuren, waar mede vermoedelijk op Maandag 11 Juni een aanvang zou kunnen worden gemaakt. Daar tegen dit voorstel geen bedenkingen vielen in te brengen werd op: 5 Juni. van Toowoomba naar Sydney afgereisd, waar we aankwamen in den morgen van 6 Juni ten 11| ure. 6 t/m. 10 Juni. Verbleven te Sydney. 11 Juni. Vertrek naar Rivingstone ter keuring van 51 aldaar bijeengebrachte paarden, waarvan goed gekeurd 17 rij- en 4 pakpaarden, benevens één trekpaard. 12 Juni. Per as ons begeven naar Belmont-Park, een estate toebehoorende aan den heer Charly en op ca. 15 mijlen afstand van Rivingstone gelegen, met de bedoeling enkele rijpaar den aan te koopen en tevens het fokmate- riaal alhier in oogenschouw te nemen, in verband met het plan, om ons voor den aankoop der 10 fokmerries naar een plaats van den heer Charly in de buurt van Adelaide te begeven. Aangekocht hier 4 fraaie en deugd zame rijpaarden. Meerdere dieren hadden kun nen worden aangekocht, indien we niet ge bonden waren geweest aan de hoogte-eischen die, in bet belang van de lemonteering, bij verschillende gelegenheden toch al door ons werden overschreden. Wat aangaat de 5 hier aanwezige fokhengsten, behoorden deze alle tot het zware hackney-type en alhoewel op enkele nog al één en ander was aan te merken, vooral wat aangaat rug en lendenen, zoo bleek ons

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 273