16 toch, dat de eigenaar geen kosten had ge spaard, om in het bezit van goed fokmateriaal te geraken niet alleen, maar dat hij zich een bepaald doel, een bepaalde fokrichting voor oogen had gesteld. Dit bleek mede ook zeer duidelijk uit de daar aanwezige (een 30 tal) afstammelingen. Fokmerries konden ons niet worden getoond, om reden ze op grooten af stand van de estate in de paddoks rondlie pen, terwijl de hengsten onder stalverpleging stonden. Des avonds ten 5 ure teruggekeerd naar Sydney. 13 en 14 Juni. Verbleven te Sydney. 15 Juni. Aangekocht in de onmiddellijke omgeving van Sydney 4 rijpaarden (voorgebracht 10). Des avonds ten 5 ure reisden Voorzitter en dirigee- rend paardenarts per trein af naar Melbourne en Adelaide voor den aankoop der 10 fokmer ries, ten behoeve van het Departement van Landbouw, daar volgens de ons door den heer Kiss verstrekte inlichtingen, zeer goede fokmer ries aanwezig waren op een in de buurt daar van gelegen estate van den Heer Charly. Het lid Brewer bleef te Sydney achter en had in opdracht zich gedurende de afwezigheid van bovengenoemde leden in Sydney en omstre ken van de mogelijke aanwezigheid van goede fokmerries te vergewissen en tevens uit te zien naar rijpaarden. 16 Juni. Aangekomen te Melbourne des morgens ten 11 ure en van daar vertrokken ten 4 ure des avonds. 17 Juni. Aangekomen te Adelaide desmorgens ten 10 ure. 18 Juni. Verbleven te Adelaide en enkele paarden bij een paardenhandelaar onderzocht, echter zon der resultaat. 19 Juni. Vertrokken des morgens ten 7 ure per trein naar Melang, waar we ten 11 ure aankwamen,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 274