17 van daar het meer Alexandra per stoomboot overgestoken om de estate van den Heer Charly te bereiken, waar we na een uur rijdens arriveerden des namiddags ten 3 ure. Dadelijk na aankomst werd met de keuring der fok- merries een aanvang gemaakt tot des avonds zes ure; de Heer Kiss had aangenomen ons de merries te leveren tegen den prijs, dien wij daarvoor zouden vaststellen, zoodat we daarover niet met den eigenaar of diens vertegenwoordiger hadden te onderhandelen. Een viertal dieren werden dien dag aange kocht. 20 Juni. Keuring der merries voortgezet met het resul taat, dat nog 5 stuks, konden worden goedge keurd, terwijl nog 3 rij- en één pakpaard werd aangekocht alle zeer goede exemplaren. Het geneeskundig onderzoek van borst- en buikorganen (speciaal geslachtsdeelen) zoome de van de oogen, hoe wenschelijk overigens ook, moest achterwege blijven, daar de dieren hiervoor veel te schuw en wild bleken; het kostte al zeer veel moeite en tijd een eenigs- zins behoorlijk onderzoek aangaande het ex terieur in te stellen. Eene verwerping om deze redenen had gelijk gestaan met den aan koop van merries in Australië geheel af te zien, alzoo besloten we de dieren aan te koo- pen, ongeacht vorenbedoeld onderzoek nage laten moest worden. Om reden hierboven reeds uiteengezet, meen den we de volgende eischen aan de merries te moeten stellen: le. Rasvaste eigenschappen. 2e. Taille en ontwikkeling niet te zeer ver schillend met die der voor de kruising te bezigen hengsten (Sandelhouts). 3e. Meer massa dan het Sandelhoutpaard, een Bijl. 18. 2

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 275