18 goed en droog beenstelsel, korte rug en len denen, met goed ontwikkelde achterhand. Naar haar bescheiden oordeel is de Com missie in hare opdracht vrijwel geslaagd. Uit den stamboom, die ons door den vertegenwoor diger (de heer Hackert, o. i. in zake de paar denfokkerij een zeer bekwaam man) van den eigenaar der verschillende merries werd voor gelegd, bleek ons overtuigend, dat we hier te doen hadden met met zorg gefokte dieren, het resultaat van het streven naar het verkrijgen van een goed paardenslag, het lichte hackney- type nabij komende; het meerendeel der aan gekochte merries bleken halfzusters te zijn. Voor de verdere bijzonderheden in zake de af stamming, vermeenen wij te mogen verwijzen naar den bij de signalementstaten overgeleg- den stamboom van ieder dezer afzonderlijk. Terwijl ze voldoende massa te zien gaven, laten rug en lendenen alsmede achterhand en ledematen weinig of niets te wenschen over ook de jeugdige leeftijd van de meesten harer is zeer in het voordeel van de te verwachten progenituur. Wel is waar kwam ons hoef- nummer 9 voor het onderwerpelijke doel een weinig te zwaar voor, maar daar het hier geldt een proef, die de Directeur van Land bouw wenscht te nemen en zich onder de mer ries ook exemplaren van een lichter type be vinden, vermeenden we dit dier juist te moeten aankoopen, ten einde later door een vergelij king der afstammelingen te kunnen beoor- deelen, welke der 2 types het zware of het lichte voor het onderwerpelijke doel het meest was aan te bevelen. 21 Juni. Des morgens ten 9 ure van de estate van den heer Charly afgereisd over Melang, Adelaide en Melbourne naar Sydney. Alvorens scheep

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 276