19 te gaan naar eerstgenoemde plaats, werd nog een bezoek gebracht aan de paddoks en de nog ontbrekende merrie (No. 10) aangekocht, een fraai dier, dat reeds een uitstekend hengst veulen ter wereld had gebracht en thans 3 maanden bezet was. Wat de door ons besteede prijzen aangaat, deze bleven beneden de door de Regeering ge, stelde eischen. Het kwam ons ongewenscht voor, om de merries tegelijk met de aangekochte legerpaar- den naar Batavia te zenden, wijl ze gedurende al dien tijd nog afzonderlijke verplegingskosten zouden hebben geëischt, eene spoorreis van Adelaide tot Sydney (5 dagen) in dezen tijd van het jaar (winter) allesbehalve in het voor deel der dieren was en de kosten van verzen ding op deze wijze aanzienlijk hooger zouden zijn geworden, terwijl ze thans konden afreizen met den stoomer, rechtstreeks van Adelaide naar Soerabaja. 22 Juni. Aangekomen te Melbourne en nog denzelfden avond van daar vertrokken per nachttrein. 23 Juni. Des morgens te 11 ure te Sydney aangekomen. Het lid Brewm' deelde den Voorzitter mede, dat hij in verschillende richtingen de omstre ken van Sydney had bezocht, alwaar hij wel fokmerries had gezien, echter van aanzienlijk minder gehalte dan die, welke te Adelaide aangekocht waren geworden; ook omtrent de door hem hem in oogenschouw genomen rij. paarden was zijn oordeel zeer ongunstig. 24 Juni (Zondag). Verbleven te Sydney. 25 Juni. Des avonds ten 5 uur vertrokken naar Scone en aldaar aangekomen des nachts 12 ure, ter keuring van een 32tal paarden, daar door den Heer Kiss bijeengebracht. 26 Juni. Van de 50 op dien dag onderzochte paarden

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 277