20 aangekocht 20 rij- en 3 pakpaarden; het ge halte der dieren was over het algemeen zeer middelmatig en werden er allerlei verschil lende typen onder aangetroffen. 27 Juni. Gekeurd 22, waarvan goedgekeurd als rijpaard 9. Ten 5 ure afgereisd naar Warris Creek, alwaar we des avonds te 8J uur arriveerden. 28 Juni. Op ongeveer 2 uren afstand rijdens van War ris Creek gekeurd een 70 tal paarden, van welke goedgekeurd als rijpaard 18, als pak paard 4. Het gehalte liet zeer veel te wen- schen over en moesten er zelfs verscheidene worden afgekeurd wegens bokbeenigheid en wegens spat. Uit het bovenstaande moge blijken, hoe infe rieur het materiaal hier en daar was. 29 Juni. In den ochtend (nacht) te 2 ure afgereisd naar Toowoomba, waar ongeveer een 100 tal paarden op ons wachttenaankomst aldaar 's avonds 6 uur. 30 Juni. Daar dere dieren over een afstand van 150 mijlen te Toowoomba bijeen gedreven moes ten worden, een en ander wegens gebrek aan voedsel in de paddoks aldaar, kon men ze eerst op 2 Juli voor de keuring gereed hebben, zoo dat we ons moesten vergenoegen met dezen dag slechts een 10 tal paarden te onderzoeken, van welke 5 als rijpaard werden goedgekeurd. 1 Juli (Zondag). Verbleven te Toowoomba. 2 Juli. Aangekocht 29 rijpaarden en één pakpaard. 3 Juli. Keuring te Toowoomba voortgezet, aangekocht 17 rij- en 3 pakpaarden. In 't geheel werden ons op 2 en 3 Juli 85 dieren voorgebracht 4 Juli. Des morgens ten 12 ure afgereisd naar Sydney met de bedoeling, op de estate van den Heer Kiss een aantal daar aanwezige paarden te keuren. 5 Juli. Aankomst te Sydney des morgensten 11 ure.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 278