21 In den loop van den dag deelde bovengenoemde ons mede, dat wij onze werkzaamheden op Rivingstone niet vóór 9 Juli konden aanvangen en dat hij ons uitnoodigde om op den 7en a. s. een zeker aantal paarden bij een handelaar te Sydney te keuren. 6 Juli. Verbleven te Sydney. 7 Juli. Gekeurd 15 paarden te Sydney, van welke slechts één enkel exemplaar als rijpaard werd goedgekeurd. 8 Juli, (Zondag). Verbleven te Sydney. 9 Juli, Des morgens te 9 ure vertrokken naar Riving- stone, gekeurd 45 paarden, van welke goed gekeurd als rijpaard 86 en als pakpaard één. Het was de eerste maal, dat het paarden- materiaal van dien aard was, dat afkeuring uitzondering en geen regel was. Onder de aangekochte dieren bevinden zich fraaie en krachtige exemplaren. 10 Juli. Daar de Heer Kiss geen paarden meer te Rivingstone voorradig had, en het nog benoo- digde aantal eerst over enkele dagen aanwezig kon zijn, keerden we denzelfden dag terug naar Sydney. Besloten werd, afgescheiden van de vraag of de geheele levering zou zijn afgeloopen, alle aangekochte dieren in ieder geval naar Java te verzenden per stoomboot Darius, vertrekkende ca. 20 Juli van Sydney, route Torresstraat, op welken datum de Com missie mede zou afreizen, van welk besluit den Heer Kiss door den Voorzitter mededee- ling werd gedaan. 11 Juli. Verbleven te Sydney. 12 Juli. Keuring van een 30tal paarden te Quakerhill (op 1| uur sporens van Sydney gelegen), wel ke van dien aard waren, dat slechts één als rijpaard en één als pakpaard kon worden goed gekeurd. Ten één ure terugkeer naar Sydney.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 279