23 één pakpaard, zijnde hiermede het vereischte aantal pakpaarden voltallig. Aan de rijpaar den ontbraken er nog drie, welke de heer Kiss ons nog voor ons vertrek, zoo mogelijk te Sydney, leveren zou. Daar het bestaande contract met den heer Kiss, naar het oordeel der commissie, om ver schillende redenen wijziging behoefde, vooral om in het vervolg te voorkomen, dat deze langer dan noodig in Australië zou worden opgehouden, werd hem, na ter zake in overleg te zijn getreden, door den Voorzitter alvorens van Rivingstone af te reizen, een nieuw ont- werp-contract ter hand gesteld met verzoek van den inhoud daarvan kennis te nemen. De Voorzitter voegde daaraan tevens de mede- deeling toe, dat het volgens hem ten zeerste gewenscht was, het contract te wijzigen en dat hij, te Batavia teruggekeerd, daarom de noodige voorstellen daartoe aan het Departe ment van Oorlog zou doen. Het zou echter, vooral om tijd te winnen wenschelijk zijn, zich vooraf aangaande de hoofdwijzigingen te ver staan en werd de heer Kiss uitgenoodigd, daar toe op 20 Juli a. s. des morgens te 1 IJ ure op Sydney te komen, in welk een en ander door hem werd toegestemd. 19 Juli. Verbleven te Sydney. 20 Juli. Vergadering van de leden der Commissie met den heer Kiss; ook de Vice-Consul was hierbij tegenwoordig. De voornaamste wijzigingen die in het ontwerp-contract waren voorge steld, kwamen neer op het volgende a. Wijziging voor wat betreft de hoogtemaat in dien zin, dat voortaan alleen zouden worden geleverd paarden van 1.50 M. b. De termijn van 18 maanden, bindend voor beide partijen, teruggebracht tot 12.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 281