24 c. In het belang der remonteering zou de heer Kiss aan geen bepaalde leveringsplaatsen in Australië meer gebonden geworden. d. De heer Kiss zou gehouden zijn het vereischte aantal paarden te leveren binnen 30 dagen na aankomst der Commissie te Sydney. Bij gebreke van dien zou hij een boete hebben te betalen van f 240.voor iederen dag, waarmede deze termijn werd overschreden en van f 360 voor iederen dag, dien de Com missie langer dan 60 dagen in Australië zou moeten doorbrengen. e. Alleen die paarden zouden voortaan voor keu ring in aanmerking komen, welke der Com missie behoorlijk kunnen worden voorgebracht. Over het algemeen kon de Heer Kiss zich met de voorgestelde wijzigingen wel vereeni gen, uitgezonderd met die, voorkomende onder a en d. Wat betreft de hoogtemaat, hij zou die in het belang der remonteering gaarne gesteld wenschen te zien op 1.451.55 M., terwijl hij de voorwaarden onder d te bezwa rend vond en na re- en dupliek den Voor zitter om uitstel verzocht. Een en ander leidde ten slotte tot het opmaken van een nieuw ontwerp-contract, waarmede beide partijen accoord gingen en dat door den Chef der VUIe Afdeeling bij aankomst het Legerbestuur werd aangebo den, voorzien voor zoover noodig van de ver eischte toelichtingen In den namiddag werden nog enkele paar den te Sydney onderzocht, echter met negatief resultaat. 21 t/m. 23 Juli. Verbleven te Sydney. 24 Juli. Vertrokken van Sydney naar Pinkenba (Bris bane) per stoomboot Darius des namiddags ten 3 ure.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 282