25 - 26 Juli. Des avonds ten 9 ure aangekomen te Pinkenba (nabij Brisbane). 27 Juli. In den morgen van dezen dag werden nog 3 rijpaarden aangekocht, waarmede deze rubriek dan eindelijk voltallig was. .Nadat hier alle te Toowoomba en omstreken aangekochte paar den, (ca 138 stuks) waren ingescheept, werd tegen 12 uur des middags het anker gelicht en de reis voortgezet. Wat betreft de verpleging der paarden aan boord, deze liet, gezien de omstandigheden, wei nig te wenschen over. De standplaatsen waren voldoende ruim en goed gekozen, terwijl de bevestiging van dien aard was, dat het vech ten onderling zooveel mogelijk werd voor komen, en de dieren bij eventueel slingeren van het schip nog een flinken steun hadden. De bodem waarop ze stonden, was door 1 d.M. hoog opstaande latten van de noodige dikte in verschillende vakken verdeeld, één en an der met het doel om uitglijden en vallen te voorkomen. Waar noodig werden ze voor te groote tocht of te felle hitte door zeilen beschut. De voeding, bestaande in Chaff en een wei nig Lucerne-hooi was goed en voldoende; ze werd den dieren toegediend in gegalvaniseerd ijzeren bakken, die op eenvoudige wijze aan gebracht en weggenomen konden worden, als gevolg waarvan een degelijke reiniging zeer werd vergemakkelijkt. Goed drinkwater in voldoende hoeveelheid werd op geregelde uren verstrekt. De stand plaatsen werden dagelijks met zeewater ge reinigd. Aan één oppasser was de zorg voor 30 paarden opgedragen, terwijl één hoofdop passer met het algemeen toezicht op de ver pleging was belast.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 283