27 noodig werden de dieren, die blijkbaar net meest te lijden hadden van de warmte, op advies van den paardenarts overgebracht naar de koelste plaatsen van het schip en moest, bij gebrek aan voldoende ruimte, hun plaats dan worden ingenomen door andere paarden. Tweemalen per dag werden alle dieren door den paardenarts persoonlijk nagegaan en al die maatregelen ten opzichte der verpleging bevolen, die onder de gegeven omstandighe den mogelijk waren. In den nacht van 9 op 10 Augustus schijnt een der paarden te zijn gevallen en door het blijven hangen in den halster den stikkings- dood te zijn gestorven. 10 Augustus. Aankomst te Soerabaia, van waar eerst na 24 uren werd doorgestoomd naar de reede van Semarang. De Voorzitter en de dirigeerend paarden arts begaven zich over land van Soerabaia naar Batavia, terwijl de le Luitenant dei- Artillerie O. Brewer belast werd met het debarkement te Semarang. Op de reis van Soerabaia naar Salatiga stierven nog een 5 tal paarden, zoodat het geheele verliescijfer bedraagt 13. In aanmerking nemende, dat de kosten eener individueele verzekering der dieren ca. f 15000 zouden hebben bedragen, werd het in 's Lands belang geacht, alleen eene verze kering te sluiten tegen een eventueel verlies van alle paarden te gelijk. Aan het slot van haar dagboek gekomen vermeent de Commissie daaraan eenige be schouwingen te moeten toevoegen, betrekking hebbende op verschillende omstandigheden, in meer of mindere mate van belang voor onze remonteering in Australië.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 285