28 Zooals men reeds uit het hieraan voorafgaande heeft kunnen ontwaren, had de Heer Kiss bij onze aankomst in Australië zich bijzonder weinig op zijn taak voorbereid. Wel werden ons op verschillende plaatsen een groot aantal paarden ter keuring aange boden, maar liet net gehalte daarvan, als regel, veel, zóó veel te wenschen over, dat vóór 28 Mei gemiddeld 91% en na dien datum toen de commissie zich verplicht had gezien hare eischen lager te stellen 56% der die ren moesten worden afgewezen. Toch zouden wij, na al hetgeen wij van de Australische paarden en van de verschillende handelaren hebben gezien, de vrijheid missen te adviseeren voor den vervolge naar een an deren contractant om te zien, eensdeels omdat men, nu de Heer Kiss ten deze ruime erva ring heeft opgedaan, voor de toekomst beter schap mag verwachten en in de tweede plaats, omdat hij zich gedurende al de maanden (4) van ons verblijf, heeft doen kennen als een rechtschapen en beschaafd man, zoodat de goede samenwerking tusschen beide partijen steeds verzekerd blijft. Wat het gehalte der aangekochte paarden betreft, ondergeteekenden zijn van oordeel, dat dat der trek- en draagpaarden weinig te wen schen overlaat (behoudens hetgeen hiervoren is opgemerkt geworden met betrekking tot het „bloed" der trekpaarden). Na al hetgeen we van het paarden mate riaal in de verschillende streken van Austra lië hebben waargenomen, achten wij de remon- teering aldaar wat betreft de trekpaarden vol doende verzekerd. Hetzelfde kan o.i. gezegd worden van de draagpaarden, alhoewel, naar het ons is voor-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 286