6 door enkele officieren. Er werd in colonne met tweeën gemar cheerd op afstanden van 4 passen. Te Oenarang, 27 K. M. van Salatiga, werd een kwartier ge rust en gelegenheid gegeven tot drenken. De verdere marsch had onder een bewolkte lucht plaats, waarachter de maan zich schuil hield en even vóór Tjandi, waar een groote rust zou wor den gehouden, vielen de eerste druppels. Te Tjandi, 43.5 K.M. van Salatiga gelegen, werd afgezadeld en afgestangd, gedrenkt en tevens wat gras en gaba gevoederd. Om 3 uur 's nachts werd weder opgebrokende weg naar Kendal was zwaar begrind de maan was ondergegaan, zoodat niet vlug gemarcheerd kon worden en eerst tegen 7 uur in den morgen van den 6en Mei Kendal werd bereikt. Bij aankomst was voor alles gezorgd, be halve voor ligstroo, dat in betrekkelijk korten tijd was gesne den. De paarden werden aan een rug- en beenmassage onder worpen en vielen daarna gretig op hun voeder aan. Om 11 uur werden de paarden gewasschen, terwijl het 's middags op het gewone uur staltijd was. Waar padi instede van gaba gevoederd werd, ontvingen de paarden 9 K.G. per paard en per dag. 6/7 Mei [tweede marschdag]. KenclalPekalongan; 69 K.M. Iets over twaalven in den nacht van 6 op 7 Mei verliet de patrouille Kendal, hare richting naar het Westen vervolgende. De maan scheen helder, zoodat de eerste 22 K.M. in een goed tempo konden worden afgelegddaarna voerde de weg, zeer geaccidenteerd en zwaar begrind, door een groot djatibosch, waar het maanlicht niet kon doordringen. Een en ander was oorzaak, dat er veel naast de paarden in stap moest worden geloopen. Te Soebah, 27 K.M. vóór Pekalongan, werd ruim 1 uur gerust, afgezadeld, gevoederd en gedrenkt en tegen 11 uur v.m van den 7en Mei Pekalongan bereikt. De behandeling der paarden was evenals die te Kendal. Veel last hadden de dieren van de muskieten, waarvan het daar wemelt. Goed licht in den stal deed de plaag eenigszins ver minderen, terwijl de lange staarten, waarvan alle patrouille- paarden gelukkig voorzien waren, hunne diensten goed verrichten.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 310