7 7/8 Mei [derde marschdag], PekalonganLosari; 105 K.M. Met volle maan werd 's nachts om half één afgemarcheerd. De paarden toonden zich erg dorstig en om de 15 K.M. werd telkens een kwartier gerust. Van Babadan, waar gedurende 3/4 uur was afgezadeld, tot Tegal, dat om 10 uur in den morgen van den 8en Mei werd bereikt, loopt de weg langs het zeestrand, waar een tropische hitte heerscht. Na een half uur rust om de paarden te doen drinken, zette de patrouille haren maisch voort en kwam om 1 uur te Brebes aan. Wij hadden toen 76.5 K.M. afgelegd en in verband met de warme middaguren werd hier in de schaduw afgezadeld en afgestangd en aan de paarden gras en gaba verstrekt. Met frisschen moed zat de patrouille om half zes in den namiddag weer in het zadel, hoewel de hitte nog ondragelijk was. In een kalm tempo kwamen wij te 10 uur 's avonds in Losari aan, waai de pa- trouile één rustdag zou houden. De paarden waren hij aankomst in goede conditie en lagen weldraheerlijk op de paillasse te slapen. Van de manschap pen waren de inlanders een weinig vermoeid, doordat ei 19 K.M. met de paarden aan de hand was geloopen. Om het troepje, dat bivakkeerde langs den grooten weg, volle rust te gunnen, werden ten opzichte van voorbijgangers de noodige maatregelen getroffen. De rustdag op 9 Mei verstreek onder de gewone werkzaam heden alleen werden de paarden 's morgens na den staltijd een half uur afgestapt om stijfheid te voorkomen. 9/10 Mei (vierde marschdag). Losari-Tomo-, 84 K.M. Tegen het vallen van den avond zette de patrouille zich wêer in beweging in de richting van Cheribon. De weg liet evenals den vorigen marschdag niets te wenschen over en om tien uui kwamen wij na 31.5 KM. afgelegd te hebben te Cheribon aan, dat na een groote voederrust 's nachts om half drie weer verlaten werd. De weg liet toe, dat er behoorlijk tempo's konden ge reden worden en met twee kleine rusten, ieder van een halfuui waren we om 12 uur 's morgens te Tomo, dat een 800 voet hoog ligt. Onderweg waren 14 K.M. te voet afgelegd met het

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 311