9 marcheeren bij nacht zou zonder ongelukken niet zijn afgeloopen Om 6 uur n.m. bereikten we te voet Tji-Salak, waar men ons meedeelde, dat i K.M, verder bij den Hoofdtuinopzichter der Theecultuurmaatschappij te Kossomalang onze tenten waren opgeslagen. Tegen kwart voor zeven stonden onze paarden op paillasse en waren we allen door de inspannende voetsport wat stijf en vermoeid, zoodat een rust van 13 uur bij onzen weiwillenden gastheer ons allen zeker goed te stade kwam. 12 Mei [zesde marschdag]. Kossomalang Poerwakarta; 4S K M. Twee paarden vereischten van achteren dringend een nieuw beslag; de ijzerwaren in vijf marschdagen aan de buitentakken totaal versleten. Het beslaan, dat ik zelf verrichtte, kostte nog al oponthoud, zoodat eerst tegen 8 uurv.m. de tocht kon wor den voortgezet. De smidsgereedschappen, die we steeds te paard hadden meegenomen, achtte ik na eene nauwkeurige in spectie over het beslag niet meer noodig en liet ze door mijn paardenjongen, die te voet volgde, dragen. Al zeer spoedig zou ik de gevolgen van deze onnadenkendheid moeten ondervinden. Van Kossomalang tot Segala-Herang is de helling van den weg zoo gering, dat afwisselend stap en draf werd gereden. Voorbij de laatste plaats waren we verplicht af te stijgen; de weg daalt hier sterk tot 7 K M. benoorden Poerwakarta. Een der paarden kreeg 15 KM voor onze pleisterplaats een los voorijzer, dat uit gebrek aan gereedschappen, die mijn bediende ons nadroeg, met de hand moest verwijderd worden. Het ge volg was, dat de onbeslagen hoef, die veel onderweg geleden had, mij te Poerwakarta dubbel werk bezorgde. De patrouille kwam hier tegen half drie n m aan en rustte tot den volgen den morgen kwart vóór zeven uit. De paarden waren vermoeid en wij niet minder; dezen dag waren 18 K M. te voet afgelegd. 13 Mei [zevende marschdag]. Poerwakarta Krawang42 K.M. De afmarsch had kwart voor zeven plaats; de weg was zoo goed als vlak, zoodat afwisselend tempo kon worden gereden. Te Dawoean werd uur gerust, afgezadeld en gedronkende paar-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 313