13 Wordt in de open lucht gebivakkeerd, dan is een zachte bodem te verkiezen boven een harden straatweg. Wellicht uit ongewoonte, eten de paarden met minder smaak padi dan gaba. Zijn ze evenwel gewend aan padi, dan levert dit voedsel, waarbij door de paarden minder gemorst wordt, meer gemak opgaba toch moet steeds in een bak worden voorgediend wil er niet te veel van verloren gaan. Het gaba voeren uit den mondzak waarbij de warme adem in den zak blijft hangen en het speeksel, dat uit den mond vloeit zich met het voedsel vermengt, doet de paarden met lange tanden eten. Lichte drukkingen of schavingen kunnen bij eene goede ver zorging onder den marsch genezen. Tegen de paardedeken wordt hiertoe ter hoogte van de plaats boven de drukking een stuk linnen genaaid waarop een dikke larig boorzalf wordt aangebracht. In plaats van linnen is ook taf te gebruiken. Het model hoofdstel. De eischen waaraan een troepen hoofdstel moet voldoen zijn m. i. de volgende: eenvoudig en daardoor tevens practisch in het gebruik en sterk. Hieraan voldoet ons model hoofdstel bij de Cavalerie in geenen deele. De combinatie van riempjes, knoo- pen en lussen maken het zeer ingewikkeld en uiterst onprac- tisch. Bovendien is, vooral wat betreft het veldhalster, veel af te dingen op de soliditeit; aanhoudende defecten in het bivak zijn er het gevolg van. Reeds velen hebben zich kunnen overtuigen van de enorme stevigheid der touwen veldhalsters, waarmede Australische paar den bij ons ingevoerd worden. De waarde van dezen halster is ongeveer een shilling. In combinatie met een gewoon Engelsch hoofdstel zou dit het meest practiscne troepenhoofdstel zijn, dat men de Cavalerie zou kunnen geven. De le Luitenant der Cavalerie F. H. .J. M. Buff art.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 317