3 ALGEMEEN DENKBEELD. Van een roode partij, opereerende in N. O. richting, wordt 2 Augustus de hoofdmacht geconcentreerd te A. en ten Z. daar van. (Plaat I). Een detachement is reeds 1 Augustus te A. aan gekomen. De brug bij O. is vernield en door roode cavalerie bezet. Yan de blauwe partij wordt de hoofdmacht 2 Augustus samengetrokken 30 K. M. ten N. 0. van B. Detachementen bevinden zich te B en C., terwijl een derde detachement zich te D. 20 K.M. ten N.W. van B. ophoudt. Voornemens en opdracht van de roode partij. Een divisie der hoofdmacht zal omstreeks 12 uur 's middags van 2 Augustus de rivier bij O. overgaan, nadat de brug al daar hersteld is. De commandant van het detachement te A, sterk: 1 Reg. infanterie, 2 batterijen veldartillerie, escadron huzaren bene vens de noodige treinen, ontvangt in den avond van 1 Augus tus de opdracht: „Bezet morgen 8 v.m. de hoogte bij Heidorpteneinde het herstellen van de brug bij O. en den rivierovergang der divisie die omstreeks 12 uur zal aanvangen te dekken. Voornemens en opdracht van de blauwe partij. Een detachement, dat zich 1 Augustus 's avonds te D 20 K.M. V. W. waarts van B bevindt, benevens eenige kon vooien, zullen op den 2den Augustus bij D de rivier overgaan en naar C marcheeren. In verband met de aanwezigheid van roode troepen te A ontvangt een detachement te B, sterk 1 bataljon infanterie, 1 batterij veldartillerie en 1 peleton huzaren, in den avond van 1 Augustus de volgende opdracht: „Bezet morgen om 7 v.m. de hoogte bij Heidorp, ten einde den overgang van het detachement en de konvooien uit D te dekken.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 325