7 Heidorpde infanteriespits ter hoogte van M. P. 80. (Plaat II). Gedurende den marsch zijn bij den Dets. Ct. de volgende berichten ingekomen: 1. om 710 van de cavalerie. „Een patrouille naar Heidorp stuitte 640 bij Rustoord op sterke vijandelijke cavaleriepatrouille". 2. om 715 van de cavalerie. „Eene patrouille der zelfstandige cavalerie meldt: 630 „v.m. marcheerde vijandelijke infanterie, van onbeken de sterkte, op den straatweg 1 K.M. ten N.O. van Heidorp." 3. om 720 van den voorhoede Ct. „De cavaleriespits kreeg 7. v.m. geweervuur uit de Duinen." Wanneer de infanteriespits uit het heuvelachtige terrein bij M. P. 80 déboucheert, ontvangt zij geweervuur uit de Duinen. De voortroep ontwikkelt zich. Eén sectie wordt verspreid ten N., één ten Z. van den straatweg. Omstreeks 750 is de voor troep in een vuurgevecht gewikkeld met vijandelijke infanterie, die blijkt een frontbreedte in te nemen van ongeveer 200 M. De voorhoede Ct., die inzage heeft gehad van de inkomende berichten, is nog in 't onzekere, of hij te doen heeft met de voorhoede van eene marcheerende colonne dan wel met de vei ligheidstroepen vóór eene verdedigende stelling. Door offensief optreden moet hieromtrent zekerheid verschaft worden, terwijl intusschen maatregelen genomen moeten worden om een even tueel opdringen in Z. W. richting, hetzij door de vijandelijke afdeelingen in de Duinenhetzij door andere troepen van uit de richting Heidorpte beletten. In verband met deze overwegingen geeft hij de volgende orders: (hij bevindt zich op hoogte 15). aan de 2de Compagnie'. „linker vleugel van den voortroep verlengen." aan de 3de en 4de Compagnie: „opstellen achter de hoogten, ten Z. van den straatweg." aan de artillerie: „de sectie hier in stelling brengen."

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 329