8 Om 805 staat de artillerie in stelling bij a. De stukken zijn aan den voet van de hoogte afgelegd en daarna door de bediening met handen zoover naar voren ge bracht als noodig is om, met den opzet, over de kam van de hoogte te kunnen richten. Eenigen tijd later verzwakt het infanterievuur uit de Duinen en kan de eigen infanterie terrein winnen. Om 820 hebben de lste en 2de Cie de Duinen bezet. De 1ste Cie met 3, de 2de Cie met 2 sectiën in de tirailleurlinie. Vijandelijke patrouilles vuren nog van uit de Z. heuvels van de Duinen en uit Rustoord. De voorhoede moet nu hare voorwaartsche beweging hervat ten en wel met de wetenschap dat de Heidorper hoogte ver moedelijk door den vijand bezet is. De gevechtsformatie blijft dus gehandhaafd. Ook de artillerie dient de voorwaartsche beweging te volgen. De redenen waarom zij in stelling werd gebracht blijven echter gedeeltelijk bestaan. Hare verplaatsing zal dus bestaan in eene stellingverandering. Ingevolge deze overwegingen geeft de voorhoede Ct. de vol gende orders: aan de 3de Compagnie: „pl.m. 150 M. ten Z. van en evenwijdig aan den straatweg- voorwaarts, 400 M. achter de lste Compagnie." aan de 4de Compagnie: „één peloton zenden naar gindsche hoogte (13), het andere de beweging der artillerie doen volgen." aan de artillerie: „opleggen en in stelling komen op gindsche hoogte (13)." De Commandant der artillerie geeft het bevel over aan den oudsten wachtmeester, met de opdracht: de voorwagens vóór te laten komen, op te leggen en af te marcheeren zoodra de order daarvoor gegeven zal worden. De S. C. (vergezeld van een korporaal) gaat met den voor hoede Ct. ten N. van den straatweg naar de aangewezen hoogte, verkent intusschen den opmarschweg voor de sectie, wijst die den korporaal, en geeft dezen, aan den voet van hoogte 13 gekomen, de opdracht: „ga terug naar de sectie, langs den zelfden weg dien wij gereden hebben, en geleidt de sectie

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 330