ct 11 „3/i Cie- aanwijzen tot dekking van den rechter, 1 sectie tot dekking van den linkervleugel der artillerie, die in stelling komt op de heuvels ten Z. W. van M. P. 80. Uitvoering van de opdracht door den Art. C. De Art. C. ontbiedt de batterij-commandanten. Hij geeft aan zijn luitenant-adjudant de order, den Ct. der 2de B'h stelling de opdracht mede te deelen. Hij wijst zelf aan den Ct. der 1ste BS. afgestegen de plaats der stelling en geeft hem de volgende aanwijzingen: „directe richting, daar komt de 2de BS. met indirecte richting. De Heidorper hoogte is door den vijand bezet, bovendien is een vijandelijke colonne gesignaleerd in opmarsch van uit het N. De vijandelijke stelling wordt verkend. Uw opdracht ishet voorgelegen terrein observeeren, wanneer doelen zich vertoonen: mij melden, ik blijf in uwe nabijheid en zal order geven om het vuur te openen." Opdracht voor de 2e batterij. Als bij de 1ste batterij doch: het vuur zelfstandig openen op gesloten troepen. Order aan de lichte munitie-colonne: „De artillerie komt in stelling op de heuvels ten Z. W. van M. P. 80. De L. M. C. oprijden ten Z. van M. P. 79. De Art. C. blijft bij de 1ste batterij. Opmerking Aangezien nog niets bekend is van de doelen die de artillerie zal bestrijden, en de afstand bovendien vrij groot is, besluit de Art. C. het grootste deel der artillerie met indirecte richting op te stellen. Hij wenscht het vuur van de direct richtende batterij, althans aanvankelijk, in de hand te houden, aangezien hij zelf wil beoordeelen wanneer de voordeelen door dit vuur te behalen, opwegen tegen het nadeel dat de stelling verraden wordt. Bij de indirect richtende batterij is dit laatste niet te

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 333