12 vieezen, en daar het overbrengen van orders naar deze batterij bovendien meer tijd vordert en dus allicht gunstige gelegen heden ongebruikt voorbij zouden gaan, laat de Art. C. de opening van het vuur op gesloten troepenaan den batterij Ct. over. Uitvoering van cle opdracht door de batterij-commandanten. De Commandant der 1ste B (4 stukken) handelt als volgt. Hij geeft aan den Ct. G. T. mondeling de order: „Voorwagens en gevechtstrein bij de Stulp", ten Z. van den straatweg." Hij verkent te voet de stelling, stelt den hulprichter enden trompetter op aan den voet van de hoogte, waar de stukken nog gedekt kunnen afleggen, en schrijft de volgende order aan zijn oudsten Sectie-commandant. 2 Augustus 8.26 v.m. Van Ct. lste Bi. aan oudsten Sectie Ct. In stelling komen met directe richting. Ordonnans wijst den weg. Na 't verlaten van den straatweg, colonne met tweeën daarna links in stelling. Na 't afleggen Sectie- en Stukscom mandanten bij mij. Gevechtstrein en voorwagens ten Z. van ,.de Stulp," tempo X X De batterij Ct. X. Hij geeft ten slotte den ordonnans mondelinge aanwijzingen waar de batterij den straatweg moet verlaten. De oudste Sectie Ct., die door een der korporaals verbinding heeft laten houden met den B. C., ziet den ordonnans aan komen en doet opstijgen en opzitten. Hij ontbiedt de S. Cn. en den W. G. T., leest de order voor en marcheert met éénen af. Maakt op aanwijzing van den ordonnans „hoofd der colonne rechts" laat met tweeën formeeren en, ter hoogte van de afge bakende lijn, „links in stelling" komen. De W. G. T. heeft intusschen, geleid door den ordonnans G. T., de caissons enz. naar het aangewezen terrein gebracht.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 334