13 Onmiddellijk na het afleggen der stukken geleidt de C. G. T. de voorwagens langs denzelfden weg, dien de batterij gekomen is, naar de opstellingsplaats. De Sectie- en Stuks Cn. komen onmiddellijk na het afleggen zich dekkende bij den B. C. Deze wijst hun de te bewa ken strook, deelt de opdracht mede en wijst hende molende kerktorende tol, de hooge boom, de alleenstaande boom (Plaat III), welke punten zullen dienen bij het aangeven van doelen. Hij be paalt, dat de Ct. der R. Sectie het gedeelte rechts van den molen, die der L. Sectie het terrein links van den molen zullen obser- veeren, en eventueel verschijnende doelen hem zullen melden. Iedere Sectie Ct. zoekt voorts met zijne Stuks Cn. de plaats voor de stukken uit. De Stuks Cn. blijven daar staan en doen door de bediening eerst den vuurmond, daarna den caisson naar zich toe brengen. De stukken blijven zóóver teruggetrokken als mogelijk is. Een ieder dekt zich, de Sectie Cn. blijven met hunne kijkers observeeren, waarbij zij zich door een hunner Stuks Cn. doen aflossen. De Ct. der 2de Batterij handelt als volgt: Door den luit. adjt. worden hem, nadat beiden zijn afgestegen, observatiepunt en ongeveer de opstellingsplaats voor de batterij gewezen. Hij geeft aan den C. G. T. dezelfde aanwijzingen voor de opstelling van den G. T. als de Ct. der 1ste batterij. Hij verkent de juiste plaats der stelling, doet den hulprichter het richttoestel plaatsen, en nagaan of van uit de gekozen op stellingsplaats over de voorgelegen dekking, tot 1500 M. gevuurd kan worden, hij schrijft en verzendt de order tot het innemen der stelling, daarbij vermeldende: „Linker stuk inschietvuur- mond, evenwijdig stellen." Hij doet voorts door den hulprichter de bij het richttoestel behoorende baak stellen op ongeveer 6 pas van de plaats, waar het linker stuk opgesteld moet worden, en begeeft zich met den hulprichter naar 't observatiepunt, waarbij laatstgenoemde den afstand afpast. Hij kiest de kerktoren als hoofdrichtpuntmeet den hoekmeterstand voor 't linkerstuk, geeft dien aan den hulp richter op en doet deze zich opstellen bij de baak.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 335