15 De Alg. B. verkent met den Art. C. het terrein en geeft order tot het bezetten eener stelling aan den W. voet van de Hei dorper hoogtex/2 Cie. ten Ar., 2 Cn. ten Z. van den straatweg, 1 Cie in reserve. Aan de artillerie wordt een stelling aangewezen ten N. van het Konijnenbosch. De opdracht is den Art. C. bekend, de Alg. B. bepaalt dat hij zelf de opening van het vuur zal gelasten. De Art. C. verkent in de eerste plaats opstellingen voor zijne 3 sectiën, van waaruit het terrein onmiddellijk vóór de infanterie- stelling beschoten kan worden en doet inmiddels door zijn oudsten S. C. een stelling uitzoeken voor 4 stukken met indirecte richting. Op de uitgekozen opstellingsplaatsen voor directe richting worden vluchtige dekkinggen opgeworpen, en deze door 't opleggen van plaggen en 't planten van takken, zooveel mogelijk aan 't gezicht onttrokken. De Art. C. verkent voorts de door den oudsten S. C. uit gekozen stelling voor indirecte richting en doet de wegen waarlangs van hieruit de stukken naar de plaatsen voor directe richting vervoerd moeten worden, uitzoeken, zoo noodig ver beteren, en afbakenen. Hij geeft voorts order de sectiën in stelling te brengen en welde rechter sectie in de meest N. opstelling voor directe richting, de 2de en linker sectie in de opstelling voor indirecte richting. In beide batterijen wordt de richting voorbereid. De 2 compagnieën van het detachement uit D., die zich te 9 v. m. te Heidorp moeten melden, hebben van den Ct. van dit detachement, dat naar C. marcheert, de order ontvangen bij den kunstweg naar Heidorp rechts af te slaan en zich bij den Ct. van het detachement in laatstgenoemde plaats te melden. Door een vergissing verlaten deze compagnieën den straatweg te vroeg, zij slaan den weg in, die slechts aanvankelijk verhard is en uitkomt aan de N. punt van het Heidorper bosch. Bij de roode partij ziet de voorhoede Ct. om 845, ten AT. van het Heidorper bosch een colonne (de twee bovenvermelde compagnieën) zich bewegende in Z. richting, pl. m. 60 °/oo breed, volgens de kaart vermoedelijk op pl. m. 3000 M. afstand.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 337