16 - Hij wijst dit doel den Ct. der voorhoedeartillerie en geeft order onmidaelijk het vuur daarop te openen. De 'commandant der sectie voert de schietopdracht op de volgende wijze uit: C°. „Colonne infanterie, naar rechts marcheerende, één hand breedte links van het bosch; lagen vuur; 3000, tem- peering 3050; Vuren!" Het verloop van het vuur is als volgt: lste Laag 3000 T. 3050.Springhoogte gem. 3°/00. 2de 3400 T. 3500. 1 °/00. 3de 3200 T. 3300. Het doel dekt zich, is slechts gedeetelijk zichtbaar, de laatste schoten vielen goed verdeeld wat de breedte betreft. Aangezien de waarneming evenals het rechtstreeksch richten op het doel bezwaarlijk geworden is, moet van verder inschieten worden afgezien en de verdeeling van het vuur door spreiden worden verkregen. De B. C. commandeert daartoe „3000 T 3050, vooruitgaand breed spreiden!" Het vuur eindigt 852. De 2 compagnieën der blauwe partij heb ben zich gedeeltelijk in sloten langs den weg, aan het vuur kun nen onttrekken, verliezen zijn echter ontstaan, de gevechtskracht is, vooral door het verrassende van de overvalling, geschokt. Na verloop van eenigen tijd slagen de compagnieën er in het Heidorper bosch sectiesgewijze te bereiken, zich daar te ordenen, en een uur na den bevolen tijd, in Heidorp aan te komen. Tijdens de laatste schoten door de voorhoedeartillerie afge geven, ontvangt deze zelf artillerievuur. Eerst een schot ver min, toen een schot ver plus, nog eenige schoten meer in de nabijheid, daarna snelvuur met G. K. T. De plaats vanwaar gevuurd wordt is niet te zien, uit het vallen der schoten ver moedt men van rechts vóór. Enkele verliezen zijn ontstaan. De S. C. gelast: „dekken". Na het snelvuur, dat grootendeels te veel -+- was, gaat de vijandelijke artillerie over tot langzaam vuur. De Ct. der voorhoedeartillerie, overwegende dat zijne opstellingsplaats ontdekt is, en hij, door te blijven staan, ge vaar loopt door 's vijands indirect richtende artillerie zooal niet buiten gevecht gesteld, dan toch voortdurend in zijn vuur be-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 338