25 Granaten pakken in de caissonachterwagens der stukken, en neem maatregelen om na ontvangen bevel zoo spoedig mogelijk te kunnen afmarcheeren." De oudste S. C. ontbiedt de caissons van den geveehtstrein, doet de ledige vakken in de caissonachterwagens der stukken, met G. uit den geveehtstrein aanvullen, en ontbiedt voorts de voorwagens, waarvan hij de manden met G. eveneens in de caissonachterwagen doet pakken of omwisselen tegen G. K. T. De voorwagens blijven in de stelling. De Art. C. geeft aan den C. der 1ste batterij de order: „Ik ga naar de Duinen om een tweede stelling te verkennen; open zelfstandig het vuur tegen gesloten troepen en zichtbare artillerie De 2de batterij zal het eerst van stelling veranderen." De Art C. wijst voorts een artillerieverkenner aan tot het onderhouden van verbinding met den Alg. B. Hij begeeft zich, geleid door den luit. adjt., met den C. der 2de batterij naar de Duinenwijst aan dien commandant een pl.m. 150 M. breede strook aan en geeft hem de volgende or der: „De batterij in stelling doen komen met directe richting, gesplitst in drie sectiën, opdracht: het voorgelegen terrein be waken en het vuur zelfstandig openen tegen zichtbare artillerie De Art. C. verkent voorts een stelling, aangewezen door den luit. adj., voor een indirect richtende batterij en geeft aan den luit. adj. de volgende opdracht: „Ga naar den Ct. der 1ste batterij met opdracht: de batterij zal gedekt afmarcheeren, zoo dra de 2de batterij in stelling staat. Geleidt gij de batterij naar een verzamelstelling ten W. van de Duinen en verzoek den B. C- bij mij te komen. Voorts zendt de Art. C. een ordonnans naar de lichte munitie colonne met de order: De batterijen nemen een tweede stelling in op de Duinen. De colonne opstellen achter de heuvels ten Z. W. van M. P. 80. Uitvoering der opdracht door de batterij commandanten. De C. der 2de batterij verkent opstellingsplaatsen voor de

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 347