26 sectiën. Hij geeft aan den C. G. T. de aanwijzing: „Gevechts- trein en voorwagens achter de heuvels ten Z. van den straat weg, de batterij komt hier in drie sectiën gesplitst in stelling, laat den korporaal na het in stelling komen de voor wagens der R. sectie geleiden, gijzelf die der beide andere". Hij schrijft en verzendt voorts de order aan den oudsten S. C. „De batterij doen afmarcheeren naar een verzamelstelling, die de verkenner U zal aanwijzen, daarna de Sectiecomman danten bij mij." De B. C. geeft den korporaal-verkenner voorts de noodige aanwijzingen hoe en langs welken weg de batterij zal marcheeren en waar zij de verzamelstelling zal innemen. Zoodra de batterij ter plaatse is aangekomen, begeven de Sectiecommandanten zich, elk met een hunner korporaals, naar den B. C. Deze wijst aan ieder hunner ongeveer de opstellings plaats voor hunne sectie en geeft last de stukken met directe richting op te stellen, zóódanig dac zij de W. helling van de Heidorper hoogte kunnen zien, van af de Tol tot aan den Z. voet. Hij wijst ten overvloede nog op de noodzakelijkheid om het in stelling komen zoo gedekt mogelijk te doen uit voeren, door de stukrijders tijdig te doen afstijgen en de voer tuigen met handen in stelling te brengen. De caissons op te stellen 5 pas naast en achter de vuurmonden. De S. Cn. zoeken de juiste plaats voor hunne stukken uit, gaan na hoe de sectie zal oprijden, waar zal worden afgestegen en afgelegd, stellen op laatstgenoemde plaats den korporaal op en gaan zelf hunne sectie halen. De voorbereiding van de stellingverandering is bij de blauwe partij intusschen niet onbemerkt gebleven. Ook daar heeft men maatregelen genomen tot voortdurende observeering van het voorgelegen terrein, inzonderheid van een zoo belangrijk ge deelte als de Duinendat voor opstelling van artillerie als aangewezen is. Daar bij het verkennen van de stelling dooi den C. der roode artillerie verzuimd is tijdig af te stijgen, is reeds toen de aandacht van de tegenpartij op de Duinen ge vestigd. Toen de C. der blauwe artillerie eenige oogenblikken

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 348