28 dit wordt gemeld aan den Alg. B., die daarop aan de be trokken bataljons order geeft op te rukken. II15 deboucheert de roode infanterie uit de boschjes ten Z. O. van Heizichtin de volgende formatie: lste linie: 2 compagnieën in flankcolonne met Sectiën ge- écbelonneerd totaal pi. m. 250 M. breed en diep. 2de linie: pl. m. 400 M. achter de eerste; 2 compagnieën in flankcolonne met pelotons, 3de liniepl. m. 400 M. achter de tweede en 100 M. rechts daarvan: 2 compagnieën in flankcolonne met pelotons. De eerste linie krijgt, spoedig na het deboucheeren, vuur van indirect richtende artillerie. De opmarsch wordt daardoor vertraagd, verliezen worden geleden, de sectiën gaan sprongs gewijze van dekking tot dekking. De 3de linie, die de fout maakte te geringe tusschenruimten te nemen tusschen de peletons, biedt daardoor een zeer kwets baar doel voor artillerie. Bij de blauwe artillerie wordt dit gunstige doel gezien, en geacht dat de hiertegen te verkrijgen uitwerking de vuuropening van de nog beschikbare, direct richtende sectie wettigt. Aan deze sectie wordt de opdracht daartoe verstrekt, zij opent het vuur om ll28 van uit eene opstelling bij j. Alleen de vlam en een weinig rook der schoten zijn zichtbaar. Bij de roode partij is inmiddels ook de lste batterij in stelling gekomen (bij i). Zij heeft de opdracht ontvangen on middellijk het vuur te openen tegen den W. rand van het Konijnenboschteneinde daardoor het bezetten van dat gedeelte der stelling te bemoeilijken. Daar het vuur, na het in stelling komen, onmiddellijk moet worden geopend, en vuurverrassing hier niet wordt beoogd, doet de B. C. na het grensschieten met één der vuurmonden^ de zijdelingsche richting voor de overige geven door „hooge springpunten". Bij de 2de batterij ziet men ll28 bij j. het vuur van de direct richtende sectie der blauwe artillerie, het blijkt dat ge- Auurd wordt met 2 stukken.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 350