32 der 2de B'J. op de blauwe sectie bij l. Het vuur duurt van 12lü 122G. Om 1218 krijgt de middensectie in de Duinendie zeer goed tegen gezicht gedekt staat, snelvuur met G. K. T. van de indirect richtende sectie der blauwe artillerie. Alhoewel dit vuur geringe materieele uitwerking heeft, werkt het storend op het door de roode sectie afgegeven vuur, ook omdat dooi den rook der vijandelijke projectielen doel en hulprichtpunt af en toe onzichtbaar worden. Om 12so is de toestand als volgt: Roode partij. Tengevolge van het, door de blauwe artillerie verrassend af gegeven snelvuur, dat op sommige gedeelten een groote uit werking heeft gehad, is de voorwaartsche beweging der aan vallende tiiailleurs niet alleen tot staan gekomen, maar zijn deze op sommige plaatsen zelfs teruggegaan. De gevechtskracht der tirailleurlinie is grootendeels verbruikt. Ondersteunings troepen vullen de verliezen aan. De 2de linie vervangt de on dersteuningstroepen, de 3de linie wordt 2de. Dereserve krijgt bevel voorwaarts te gaan, pl.m. 500 M. achter den R. vleugel der aanvallende bataljons. Yan de artillerie heeft de midden sectie in de Duinen geringe verliezen geleden, die door reserve manschappen aangevuld worden. Blauwe partij. Toen, tengevolge van het artillerievuur, de voorwaartsche beweging van de aanvallende tirailleurs tot staan kwam en hier en daar zelfs in een teruggaande overging, is door de infanterie in den Z. W. rand van het Konijnenbosch snelvuur afgegeven, dat echter spoedig door de artillerie van den aan valler onderdrukt werd. Van de artillerie is de indirect richtende sectie nog onge schokt. Van de sectie bij j zijn eenige bedieningsmanschappen buiten gevecht gesteld, een caisson is getroffen, de munitie ge deeltelijk vernield of geëxplodeerd. Bij de sectie bij l is een vuurmond door een voltreffer getroffen, de bediening is, op 2 man na, buiten gevecht, de vuurmond loopt niet meer in batterij, de wieg is beschadigd. Van het andere stuk zijn de Stuk Ct. en 2 man buiten gevecht.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 354