50 - en van 7 c.M. Sv. L/28 op veerspooraffuit (gewicht voorwagen zonder en met opgezeten manschappen 41 en 52 De proeven zijn gehouden in verschillende terreinen, terwijl de meest verscheidene hindernissen werden overwonnen. Het resultaat dier beproeving was, dat de leden eenparig van oordeel waren, dat, wat beweegbaarheid en stabiliteit betreft, niet het minste verschil viel op te merken tusschen de gewijzigde en de ongewijzigde stukken, dat dus eene vermindering van het voorwagen gewicht van 41 tot 31 en 52 tot 40 op bovengenoemde factoren van geen merkbaren invloed was. F. Rij-en clraagproeven met het berg kanon van 7 c.M. L\14op veerspooraffuit. I. Opmerkingen betreffende het paardetuig. Gelijk met het materieel werd een bijbelioorend paardetuig ontvangen. Daar dit echter eenige ingrijpende veranderingen moest ondergaan, alvorens in gebruik te kunnen worden geno men, hadden aanvankelijk alleen proefmarschen plaats, waarbij het materieel getrokken werd, en kon eerst later met de draag- proeven worden begonnen. Aangezien het draagtrektuig tot 7 c.M. K.A. in de practijk zeer goed voldoet, werd besloten hiervan, voor zooveel mogelijk, de samenstellende deelen over te nemen alleen de draagbok met draagkussens en kanonriemen bleven voor het proefmate- rieel behouden. De Krupp'sche draagbok is voorzien van 4 stegen, waaraan 2 draagkussens middels schoen en riemen worden verbonden de eigenlijke draagbok is van staalplaatde draagkussens ver vangen de dekens. Het bij den Krupp'schen draagbok gevolgde stelsel (4 stegen en draagkussens) bleek ver in het voordeel boven het gebrui kelijke, doordat de last onder alle omstandigheden veel beter blijft liggen en ook voorzieningen, als noodig zijn tengevolge van het wegschuiven van de dekens onder den draagbok en van het niet meer naar behooren gevouwen blijven van de de kens, niet meer behoeven te worden getroffen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 62