59 - Bij het veerspoormaterieel was dit tijdverlies nog koit in vergelijking met het K. T. materieel. III. Doordat de as verplaatsbaar moet zijn, kunnen geene ach terasschijven worden aangebracht, en kan dus na geringe slij ting de speling van de raden niet meer afdoende worden opge heven, terwijl de raden ook spoedig droogloopen. Dit bezwaar geldt ook hier. IY. Hierbij kan dan nog als overwegend nadeel gevoegd worden, dat het vervoer in de marschaspannen eischt, dat het achterstuk aan het voorstuk verbonden moet zijn (zonder achter stuk is er een opwaartsche druk ter hoogte van de draagringen van 9 K G.), waardoor het stuk door te groote lengte minder handelbaar wordt voor normaal vervoer in het terrein en vooi- namelijk bij het maken van wendingen, terwijl de tijd, dien men uit zou winnen doordat het achterstuk reeds geplaatst is, ruim schoots wordt te niet gedaan door dien, benoodigd voor het verplaatsen van de as. Bovendien gaat dit laatste niet gehee op, omdat het vervoer van de affuit met geplaatst achterstuk en' met de as in de schietaspannen ook niet uitgesloten is, en zoo noodig (indien elk oogenblik tot vuren overgegaan moet kunnen worden) gedurende onbepaalden tijd volgehouden kan worden; dit is bij een proefmarsch gebleken, waarbij een der stukken uitsluitend zoo vervoerd werd; de druk in de draag ringen bedraagt daarbij 43.75 K. G, dus slechts 5.25 K. G. meer dan bij het 7 c.M. K. A. materieel. Vervallen de marschaspannen, dan is het uitnemen van de as alleen nog noodig, om de wieg van de affuit te kunnen scheiden bij het opladen en daarmede weer te verbinden bij het afladen. De commissie stelde voor, om den fabrikant op te dragen een andere bevestigingswijze van de wieg aan de affuit te ontwerpen, zoodat de as niet meer uitgenomen behoeft te worden. Aan de gevolgde bevestigingswijze van de wieg toch zijn o.m. de volgende nadeelen verbonden cl Voor het opladen moet de as uitgenomen worden. Als regel kan één man dit niet doen. b. Bil het weder in elkaar zetten na afladen moet de as weer ingebracht worden. Aanhoudend ontstaat bij dit inbrengen van de as klemming.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 71