2 (13 April) en de beide paaschdagen (15 en 16 April) alle werkzaamheden te Sydney stilston den en het niet mogelijk was om vóór 17 April officieële bezoeken af te leggen. Ondertusschen werd door laatstgenoemde al dadelijk het noo- dige verricht, om zoodra mogelijk met het bren gen dier bezoeken een aanvang te maken. De Heer Kiss, bij aankomst mede aanwezig, verklaarde der Commissie, eerst na afloop der paaschdagen met de werkzaamheden te kun nen aanvangen en werd daarom besloten de keuring der paarden na het afleggen der ver plichte bezoeken te doen beginnen en de dagen daaraan voorafgaande te benutten tot het bezoeken der groote landbouwtentoonstelling te Sydney, welke juist op den dag van aan komst aldaar geopend was geworden. Aan deze was tevens verbonden eene paarden- tentoonstelling, met concours-hippique en een race, zoodat de Commissie hierdoor al dadelijk een zeer welkome gelegenheid werd geboden, om, voor een deel althans, met den paarden- stapel van N. Z. Wales kennis te maken. Daar ons ondertusschen de opdracht van het Legerbestuur was geworden (dd. 24 Maart j.l. door tusschenkomst van den Yice-Consul der Nederlanden) om, ten behoeve van het Depar tement van Landbouw tien fokmerries aan te koopen, werd op voornoemde tentoonstelling reeds dadelijk naar geschikte merries voor het onderwerpelijke doel uitgezien. Vooraf werden in onderling overleg de eischen aan deze te stellen vastgesteld en op grond van de overweging dat: le. ze bestemd waren om door Sandelhout- hengsten te worden bevrucht; 2e. met deze kruising voorzat het doel, een proef te nemen, ten einde te zien of men met

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1908 | | pagina 260